„MK Latvija” – laikrakstu tirgus līderis jau piecus gadus

MK_10

Saskaņā ar pētījumu aģentūras TNS Latvia nacionālās preses auditorijas pētījumiem iknedēļas laikraksts „MK Latvija” jau piecus gadus pēc kārtas ir visvairāk lasītā avīze Latvijā.

TNS Latvia dati par 2015. gadu liecina, ka vismaz vienu no sešiem laikraksta numuriem izlasa vidēji 349 000 cilvēku vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet katru numuru – vidēji 197 000.

Saskaņā ar TNS Latvia veiktajiem mediju pētījumiem pirmoreiz par laikrakstu tirgus līderi „MK Latvija” kļuva 2011. gada pavasarī. Tad vismaz vienu no sešiem laikraksta numuriem lasīja vidēji 310 000 cilvēku. T.i., šajā laikposmā izdevuma cienītāju loks ir paplašinājies par 12%.

Jaunākais pētījums atklāj, ka kopējā tendence laikrakstu segmentā ir bijusi pretēja – 2015. gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu kopējais laikrakstu lasītāju īpatsvars ir samazinājies par 12%.

Laikraksta „MK Latvija” galvenā redaktore Margita Sprancmane: „Kopējās preses izdevumu auditorijas samazināšanās, protams, satrauc. Taču cēlonis ir ne tikai tajā apstāklī, ka daļa prese lasītāju pievēršas internetam. Mēs nereti dzirdam stāstus, ka cilvēki, kas visu mūžu ir pirkuši avīzes, tagad to gluži vienkārši vairs nevar atļauties. Viņi spiesti ekonomēt pat uz visnepieciešamākā rēķina. Arvien biežāk mūsu lasītāji stāsta, ka abonē vai pērk mūsu laikrakstu kopā ar radiniekiem vai kaimiņiem. Tomēr, pat ņemot vērā pat šādas grūtības, otrajā pusgadā mums ir izdevies palielināt laikraksta pārdošanas rādītājus par 3-5%. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotājiem arvien ir nepieciešama kvalitatīva lasāmviela, un pēdējie TNS Latvia dati tam ir kārtējais apliecinājums!

Ja lasītāko žurnālu TOP5 salīdzinājumā ar 2014. gada analogo pētījumu ir palicis nemainīgs, tad laikrakstu TOPā pēc viena numura vidējās auditorijas notikušas būtiskas izmaiņas: no 4. vietas uz 2. vietu ir pakāpies „MK Latvija” pielikums – televīzijas programma „Televizors”.

Pētījuma dati reģionu griezumā apliecina, ka 2015. gadā arī Rīgā lasītākais preses izdevums ir “MK Latvija”. Jāpiebilst, ka tieši Rīgā ir noticis straujākais laikrakstu lasītāju samazinājums pēdējo sešu gadu laikā (-18 procentpunkti 2015. gadā salīdzinājumā ar 2010. gadu).